Ana Sayfa    
 31/05/2007

30/05/2007

30/05/2007

30/05/2007

Menemen'de MHP'ye 270 kişi katıldı

İlçe Teşkilatı'nın danışma toplantısına katılan İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, güçlenerek iktidara yürüdüklerini söyledi

MHP Menemen İlçe Teşkilatı'nın danışma toplantısında partiye 270 yeni üye katıldı.
Menemen Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sait Şarlı, il yönetim kurulu üyeleri, milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, 22 Temmuz'da yapılacak seçimlerin bir referandum sayılacağını belirterek, "Bu seçimin milletimiz tarafından doğru anlaşıldığı ve çarenin demokrasi içinde arandığına işaret eden önemli katkı ve katılımlar görüyoruz" dedi.

Anayasa değişikliği
MHP çatısı altında bu saatten sonra hiç kimsenin baraj gibi laflar etmemesi gerektiğini, konuşulacak tek şeyin Anayasa değişikliği yapabilecek bir parlamento çoğunluğu olduğunu belirten Müsavat Dervişoğlu, "MHP'nin hiç kimsenin desteğine ihtiyaç yoktur. MHP başkalarının yaptığı gibi sırtını deniz aşırı ülkelere değil, büyük Türk Milletine dayamaktadır. Bizim anketlerle manşetlerle işimiz yoktur. Benim teşkilatlarımdan istediğim şudur: İzmir'in bütün hanelerine bireylerine tek tek ulaşacaksınız. Hayal ettiğiniz dünyayı ve Türkiye'yi onlarla paylaşacaksınız. Bugün seçim yapılsa MHP'nin oyu yüzde 25'tir. Sandığın önümüze geleceği tarihi esas alarak, MHP'nin hedeflediği oy oranının yüzde 40 olması gerektiğinin altını çiziyorum. 22 Temmuz akşamı bu büyük millet, emaneti gerçek sahibine devredecektir" diye konuştu.

3 önemli mesele
Toplantıda söz alan Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu ise, bugünden yarına Türkiye'nin 3 önemli meselesi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
"Biri iç güvenlik, asayiş ve terör meselesi. Acil bir tedbir ve politika geliştirmemiz gerekiyor. İkinci mesele yolsuzluk dosyaları. Bu ülke şu anda tarif edilemeyecek kadar hırsızlık, vurgun ve kapkaç düzeni ile yönetiliyor. Ve milletin gözünden yangından mal kaçırır gibi her türlü icraatı kaçırıyorlar. Üçüncü mesele de hepimizin iş ve aş meselesi. Türkiye'nin gündeminde, kim gelirse gelsin çözüm bulması gereken en önemli konulardan birisi de işsizliktir. MHP Genel Merkezi bu konu ile ilgili çalışmaları bitirdi. Yöresel, bölgesel ve ülke çapındaki bütün projelerimizi vatandaşımıza anlatacağız. Eğer milletimiz bize teveccüh gösterirse, biz bütün milletimizi kucaklayacak, onlarla bir beyin bir yürek olarak atarak çözüme gideceğimizi anlatmamız lazım. Bunun yolu çalınmadık kapı, gidilmedik ev, ulaşılmadık insan kalmamasıdır."

Rozet takıldı
Yapılan konuşmaların ardından salonda bulunan milletvekili aday adaylarını tanıtıldı. Bu sırada salona giren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'i gören kalabalık, sloganlar atarak Başkan Şahin'i ayakta karşıladılar. MHP'li gençler Şahin'e 'Tahir Başkan bu ayrılığa son ver' diyerek slogan attılar. Başkan Şahin de gösterilen ilgiye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından MHP'ye üye olan 270 üyenin kabulü gerçekleştirildi. Temsili olarak 20 üyeye rozet takıldı. Rozet töreninde konuşan MHP Menemen İlçe Başkanı Ahmet Emekli ise, MHP'nin bir çığ olduğunu ve MHP'nin yükselmesini engelleyenlerin bu çığın altında ezileceğini belirtti

 

30/05/2007

MHP’den gövde gösterisi

 
MHP’nin Menemen istişare toplantısı yeni katılımlar ve Belediye Başkanı Tahir Şahin’in destek sözleri ile adeta bir gövde gösterisine dönüştü.
 
MHP İzmir İl Başkanlığı’nın talimatı ile Menemen’de yeni yapılan park alanında bulunan konferans salonunda Pazar günü MHP Menemen İlçe Teşkilatınca istişare ve katılım töreni düzenlendi...
 
600 kişilik salona 1500 kişinin gelmesi ile yer bulmada zorluk çekildi. MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra MHP’nin milletvekili aday adayları Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Avukat Tarcan Ülük, Veysel Şahin, Selahattin Haseki, Cengiz Sert, İlhan Köymen, Murat Koç, Sündüz Uzun, Turgay Çimen katıldı.Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun ardından A. Kenan Tanrıkulu kürsüye geldi. Tanrıkulu konuşmasında, MHP’nin tek başına iktidar hedeflendiği’ne vurgu yaparak ülkenin ve milletin sorunlarının gücünü milletin alan yegane parti MHP’si onun lideri Dr. Devlet Bahçeli ile çözüme ulaştırılabileceğini ifade etti.
 
Şahin sürprizi
 
MHP’nin Menemen toplantısına katılan Belediye Başkanı Tahir Şahin ise hizmetlerinden dolayı Tanrıkulu ve MHP’ye şükran borçlu olduklarını söyledi. Şahin, “MHP teşkilatını ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Şahin, “MHP’nin tek başına iktidara geleceğine inanıyor ve destekliyorum. Elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Kulislerde Şahin’in yaptığı bu konuşma MHP’ye geçeceği yönünde çıkan iddiaları destekler nitelikteydi.
 
CHP-AKP ve DYP’den katılımlar
 
MHP’nin Menemen toplantısında aralarında muhtar, belediye meclis üyeleri ile belde temsilcileri ve ilçe yöneticilerinin bulunduğu 750 kişi’ye parti rozetleri takıldı. Rozet takma töreninde tüm il yöneticileri ve milletvekili adayları da yeni MHP’lilere rozet taktı. MHP’ye yeni katılanların salona izdiham nedeni ile giremeyen yakınları bu arada dışarıda adeta mini bir miting yaparak coşku ile tezahüratları MHP’nin gövde gösterisi yapması olarak değerlendirildi. Rozet takma töreninde aday adaylarından Tarcan Ülük yaptığı konuşmada, “Hırsızlardan, hainlerden ve Cumhuriyet düşmanlarından hesap soracağız” dedi. 2. bölgeden aday adayı olan Avukat Tarcan Ülük, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin dediği gibi ‘Rüzgâr eken, fırtına biçer’ AKP döneminde ayyuka çıkan hırsızların hesabını, bölücü hainler ile din simsarlarının millete zulümlerinin hesabını sormak birinci ödevimiz olacak. Mehmetçiğin kanı yerde kalmayacak” dedi. Toplantıda söz alan İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ise, “Tahterevalli siyaseti ile merkezin sağına DP’yi merkezin soluna CHP’yi oturtma esası ile merkeze Cumhuriyet karşıtı marjinal Atatürk düşmanı yapıları oturtmaya yönelik Tel-Aviv, Bürüksel, Washington senaryosu yüce milletimizce ret edilecektir. Zira Mustafa Kemal Türkiye Cumhuriyetini Türk milliyetçiliği üzerine kurmuştur. Siyasetin merkezi, Cumhuriyetin kuruluş felsefesi olan milliyetçilik düşüncesi ile aynen Atatürk’ün arzusu gibi oluşturulacaktır. Bunu yapacak yegane parti MHP, yegane lider Devlet Bahçeli’dir. Zira Atatürk’ü özde anlayan yegane siyasi hareket MHP’dir. MHP dışındaki partiler sanal ittifaklar ile dış efendilerine sıcak mesajlar vermeye çalışırken, MHP millet ile ittifak yapmaktadır. AKP gibi Amerikancı marjinal din simsarlarının siyasetin merkezinde işi yoktur. AKP’nin siyasetteki yeri siyaset tarihinin çöplüğüdür.
Patronların davetini reddetti
 
TÜSİAD’ın önceki günkü görüşme talebine ret yanıtı veren MHP Lideri Bahçeli, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’a gönderdiği bir yazıda, “Sadece milletimin huzuruna çıkarım” dedi. Bahçeli, “Demokratik rejimin meşruyetinin asli temeli olan aziz milletimizin bu konumunun, kendi alanlarında faaliyet gösteren değerli kurum ve kuruluşlarla paylaşılmasının demokrasinin ruhu ve lafzıyla bağdaştırılamayacağını takdir edeceğinizi umarım” dedi.
MHP Lideri Devlet Bahçeli red gerekçesini şöyle açıkladı, “Siyasi partilerin Türkiye’nin kaderini ilgilendiren konularda huzuruna çıkacağı makam, milli iradenin yegâne kaynağı ve sahibi olan Türk milletidir. Önümüzdeki seçim çalışmaları sürecinde düzenlenecek mitinglerde, diğer toplantılarda ve seçim beyannamelerinde siyasi partilerin görüşlerini doğrudan milletimizin takdir ve değerlendirmesine sunulacaktır” dedi.  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TÜSİAD’ın genel seçimler öncesi gelenekselleşen, “Liderler Turu’na katılmayacağını bildirdi.

 

EGE 30/05/2007

EGE  30//05/2007

                                   MHP’den 12 koltuk iddiası

İZMİR Menemen’de MHP’ye üye olan 750 kişiyi temsilen 25 partiliye rozet takıldı. İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, sandıktan yüzde 40 oy beklediklerini belirtti. Dervişoğlu, İzmir’deki 24 milletvekilliğinin 12’sini alacaklarını savundu, ''Hedefi 12’den vuracağız'' dedi.

30/05/2007

CHP’de Başol, MHP’de SancaklıCHP’de Başol, MHP’de Sancaklı

 
Balkan Göçmenleri Federasyonu Yönetimi’nde yer alan Prof.Dr. Koray Başol’un yanısıra aday adayları arasındaki göçmenlerin Uzan’ı pasivize etmek için öne çıkarılabileceği kaydediliyor. MHP’de ise göçmenlerin oyu için en uygun adaylardan biri İstanbuspor Başkanı Saffet Sancaklı. Boşnak Sancaklı ile öne geçmeyi hedefleyen MHP’de bu alandan oy getirecek bir diğer isim ise Bornova Belediye Başkan Adayı da yapılan Selehattin Haseki ile DYP’den transfer Tarcan Ülük. Göçmen federasyonlarının kurucuları arasında yer alan Ülük’ün de bu süreçte ikinci bölgede şansının arttığı yorumları yapılıyor.
29/05/2007

EGE 28/05/2007

MHP yoklamayı internetten yaptı

MHP Genel Merkezi temayül yoklamalarını internet üzerinden gerçekleştirdi.

Seçim takviminin sıkışık olduğu için genel merkezin bu yolu seçtiğini belirten MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, "Tüm üyelerimizin cep telefonuna birer şifre yollandı. Bu şifreyle isteyen üyelerimiz internet üzerinden temayül yoklamasına katıldı" dedi. internet üzerinden yapılan temayül yoklamasında her adayın isminin yanında olumlu, olumsuz, fikrim yok şeklinde üç şıkkın olduğunu ifade eden Dervişoğlu, "Bizler milletvekili aday adaylarımıza eşit mesafede olduğumuzu göstermek için hepsine birden oy verdik" dedi.

EGE  28//05/2007

MHP, internetten eğilim belirledi

MHP, eğilim yoklamalarını internetten gerçekleştirdi. İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, ''Üyelerimizin cep telefonuna birer şifre yollandı. Bu şifreyle isteyen üyelerimiz, internet üzerinden eğilim yoklamasına katıldı'' dedi. Dervişoğlu, inisiyatifi Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye bıraktıklarını ve kiminle çalışmak istiyorsa onu listeye yazacağını söyledi.

28/05/2007

Her yerde sancı var MHP’de bahar havası...

Seçim öncesi partilerde aday adayları arasında büyük çekişmeler yaşanırken MHP’de İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nun aday olmaması teşkilatta aday adaylığı yarışını bir centilmenlik mücadelesi haline getirdi... Aday adaylığından adaylığa geçme süreci İzmir’deki iddialı tüm partilerde sancılara neden olurken, bu konuda en rahat ve sorunsuz parti MHP olarak görünüyor.
 
CHP ve AKP karışık
 
CHP’de DSP il birleşmenin getirdiği sorunlar bir tarafta alevi delegasyon, Kürtçü delegasyon yapısı gibi hiziplerin aday yarışında Genel merkezi zorlamaları, genel merkezin İzmir’e özellikle Eşref Erdem ve Önder Sav’ın yakını adayları kontenjan olarak göstermek arzusu, mevcut il yönetimin karşısında Genel Başkan Baykal’ın duyduğu güvensizlik CHP’de fırtına öncesi sessizlikten çıkıp, şimdiden sert rüzgârlar esmesine sebep oluyor. DSP’nin İzmir’de CHP listelerine seçilecek sıralardan en az üç kontenjan istemesi de başlı başına bir sancı yaratırken aday adayları Genel merkez önünde adeta kamp kurdu. AKP’de ise Abdullah Gül’ün akraba ve dostlarıyla diğer aday adaylarının mücadelesi bu partideki adaylık kavgasını, ekipler savaşına dönüştürdü.
 
Demokrat Parti arapsaçı
 
Doğru Yol Partisi ile Anavatan Partisi’nin İzmir’de her iki bölgede de nasıl bir liste sunacağı ise tam bir muamma. Genel Başkan Mehmet Ağar’dan daha önce adaylık sözü alan birçok isim şimdilerde hayal kırıklığı yaşıyor. İzmir’de güçlü bir isim olan Burhan Özfatura’nın liste baş olma isteğinin yanında ithal aday M. Ali Bayar’ı istememesi ve tercihini Emin Dinleten ile Necip Kalkan’dan yana yapması İl Başkanı Turhan Arınç’ın Bayar ile ilgili hesaplarının alt üst etti. Fetullah Gülen’e yakın gazeteci Neval Sevindi gibi isimlerin kontenjan olarak düşünüldüğü DP’de Anavatan’a ayrılan kontenjanların ise Serpil Yıldız ve İlhan Kaya ile kullanılacağı konuşuluyor.
 
DYP’den MHP’ye kayma
 
Bu arada DYP İzmir teşkilatlarında güçlü bir yapılanmaya sahip İdealist Grubun Başkanı Tarcan Ülük ve Mehmet Toptaş’ın Genel Başkan Ağar’ın “Düz Ova” siyasetine kızıp istifa etmesi ve MHP’den gelen davet ile MHP’ye katılmaları da ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Bu iki ismin MHP tarafından aday gösterilmeleri halinde DP teşkilatlarınca çok sevilen bu isimlerin tabandan MHP’ye ciddi oy kayması yaratacakları da konuşuluyor.
 
AKP çok sıkıntılı
 
İktidar partisi İzmir ile yıldızını barıştıramamanın zorluğunu seçim süresince yaşayacak gibi görünüyor. Başbakan’ın son ziyaretinde teşkilatı ciddi şekilde uyarması teşkilatın adaylarının şansını zora sokacak gibi görünüyor. Listelerinde ithal adayın en çok olacağı beklenen AKP’de Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün yakınlarını listelere konulacak olması da teşkilatı huzursuz ediyor. Yapılan teamül yoklamasının sonuçlarının açıklanmadan sandıkların Ankara’ya götürülmesi ise teşkilatın içinde ki huzursuzluğu iyice arttırdı.
 
MHP’de Dervişoğlu farkı
 
Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’na liste tesliminde sorun yaşamayacak partilerin başında MHP geliyor. MHP’nin seçime en hazır parti görüntüsü çizdiği İzmir’de Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin en güvendiği isimlerden biri olan İl Başkanı D.Müsavat Dervişoğlu başarılı çalışmaları ile MHP teşkilatını seçimlere tam bir motivasyon ile taşıyor. Tabanın yoğun arzusuna rağmen büyük bir fedakârlık göstererek milletvekili adayı olmayan MHP İzmir İl Başkanı seçimlere teşkilatının başında giriyor. MHP’nin milletvekili aday adayları diğer partilerin aksine Ankara’da kulis yapmak yerine seçim bölgelerinde şimdiden seçim çalışmaları yaparak İl Başkanı Dervişoğlu’nun fedakârlığına karşılık vermeye çalışıyorlar. MHP’deki bu tablo diğer partiler tarafından gıpta ile izleniyor.
 
MHP’de bahar havası
 
Son olarak İnternet üzerinden MHP Genel Merkezi tarafından yapılan teamül yoklamasında tüm aday adaylarının İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile İl Yönetimi’nin tercihlerine saygı duyacaklarını bildirmeleri de Genel Merkezi oldukça memnun etti. İl yönetimi ise tüm aday adaylarına eşit mesafede Genel Başkan Bahçeli’ye olan güvenlerini beyan etmeleri MHP’de bahar rüzgârlarının estiriyor. Bu arada İzmirli iki Bakan Oktay Vural, Kenan Tanrıkulu ve Genel Merkez yöneticisi Emin Haluk Ayhan’ın da İl yönetiminin yanı sıra il Başkanı Dervişoğlu ile tam bir mutabakat içinde olmaları MHP’nin farkı olarak ortaya çıkıyor.
 
Dervişoğlu’nun başarısı
 
Listelerin iddialı adaylarının dahi mütevazı bir tavır sergilediği MHP adayları içinde Avukat, Mali Müşavir, Doktor, Bürokrat, Eğitimci gibi birçok kariyer sahibi ve İzmirli adayların olması ise MHP listelerinin dikkat çekici bir başka yönü. MHP’nin aday listelerini belirlemede tek sıkıntısı bu kadar kaliteli ve çok isim üzerinde tercih yapmak olara görülüyor. MHP’nin bu birlik ve beraberlik ile Atatürkçü bir duruş sergileyen Genel Başkan Bahçeli’nin önderliğinde Müsavat Dervişoğlu’nun karizmatik ve lider kişiliği il partilerin kabusu haline gelen 04.06.2007 tarihini sorunsuz geçireceği ve başarıyı yakalayacağı açıkça görünüyor.
26/05/2007

Türkiye Sevdalıları Odası

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Merkezi'nin bulunduğu binanın beşinci katında İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun makamı var.
Onun hemen yanında da, kırmızı halılarla döşeli bir oda görürsünüz.
Adı,"Türkiye Sevdalıları Odası..."
Bu odanın en büyük aksesuarı kocaman bir Atatürk portresi.
Duvardaki bir başka tabloda da şunlar yazılı: "Ne mutlu Türküm diyene."
***
Müsavat Dervişoğlu'na sordum:
"Kim bu Türkiye Sevdalıları? MHP içinde bir özel grup mu?"
"Öyle grup filan değil bu sevdalılar. Önce üzerini vurgulayarak belirteyim. Bu oda herkesin fikirlerini, şikayetlerini ve dileklerini bize serbestçe iletebildiği bir mekan. "
***
Hükümetten, belediyeden, ya da çeşitli sivil toplum kuruluşlarından şikayetçi olanlar bu odaya geliyor. Karşısında İl Başkanı Dervişoğlu'nu buluyor. Hiçbir etki altında kalmadan drdini döküyor, şikayetini bildiriyor. Bir ortak görüş olarak çare üretiliyor.
Dervişoğlu'na bir soru daha:
"Niçin makam odası değil de, burası?"
MHP İl Başkanının cevabı şöyle:
"İnsanların hiçbir etki altında kalmadan, fikirlerini, hislerini ve dertlerini ortaya serebilecekleri bir mekandır burası. Onun için burasını tercih ediyoruz."
***
Müsavat Dervişoğlu, milletvekili adayı değil.
Bu yönü ile rahat.
Ve bu rahatlık içinde konuşuyor:
"Kirli insanları siyasete sokmuyoruz. Aday adaylığı için bile başvuruları ciddiyet ve sorumlulukla inceliyoruz. Bu aşamada, adaylıklarını reddettiklerimiz de oluyor. MHP'de aday olmak ve seçilmek için bir takım şartlar var. Bunların en başında dürüstlük, bayrağa ve millete saygı gelir."
* * *
MHP İl Başkanı'ra göre; İzmir'de milletvekilli olabilecek binlerce insan var.
Dervişoğlu divam ediyor:
"İl Başkanları, partilerinin kapılarını vatandaşa kapatmış. İşte bizim binadaki (Türkiye Sevdalıları Odası) işte bunun için var."

26/05/2007

MHP'nin sanal eğilim yoklaması

MHP, İzmir'den önümüzdeki seçimlerde milletvekili olmak için başvuran aday adaylarının tam listesi belli olduktan sonra farklı bir eğilim yoklaması yapmaya başladı. MHP İl Başkan Yardımcısı Emre Eryıldıran, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hazırladığı68 kişilik listeyi, dün sanal ortamda parti üyelerinin oylarına sunduğunu söyledi. MHP'nin eğilim yoklamasını her üyenin rahat bir ortamda yapabilmesi için, üyelerine ayrı ayrı internet şifresi verdiğini belirten Eryıldıran, "Liste, www.mhpbilgi.com sitesinden üyelerin oylarına sunuldu" dedi.

İŞTE LİSTE
Abdulcabbar Uzel, Ahmer Er, Ahmet İncesu, Ahmet Katmerci, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ahmet Tuğrul, Ali Haydar Erdem, Alpay Gökmen, Arzu Molu, Atıf Yurdakul, Bekir Sami Dönmez, Bilgi Küçükören, Cemil Güngörmez, Cengiz Sert, Deniz Zehra Tura, Doğan Turan, Ebubekir Türk, Ebuzer Özgür Çakmak, Efkan Mısırlı, Ekrem Nur, Emin Haluk Ayhan, Emine Ateş, Erkan Eroğlu, Erol Eroğlu, Filiz Büyükyavaş, Gani Engin Ulusoy, Gürdal Aydeniz, Hakkı Şafakses, Hasan Ali Türkaslan, Hasan Zerek, Hayati Gardiyanoğlu, Hidayet Akçura, İlhan Cemal Köymen, İnanç Bilgi, Adnan Koç, Mehmet Atilla Şahin, Mehmet Toptaş, Metin Yenice, Murat Koç, Mustafa Gürbüz, Mustafa Sepin, Muzaffer Menteş, Necati Şakar, Nejdet İlhan, Nurettin Tanrıverdi, Oktay Vural, Orhan Veli Yalçın, Ömer Aslan, Rifat Ergin Özalp, Saffet Sancaklı, Sami Özdemir, Sebahattin Ali Çitrik, Selahattin Haseki, Semiha Paçaçı, Sibel Çambay Savaşan, Sündüz Uzun, Şükrü özkan Erdemli, Tarcan Ülük, Tarkan Toper, Turan Gündoğan, Turgay Çimen, Turhan Narin, Türker Çavuşoğlu, Veysel Şahin, Yaşar Kemal Kamburoğlu, Yılmaz Gürbüz, Yücel Suluova, Zühtü Hoşer

25/05/2007

25/05/2007

20/05/2007

19/05/2007

MHP'de iki ışık daha...
 

 MHP camiasında çok değerli dostlarım arkadaşlarım var.

 Onların yeri ayrı.

 Ama yakın zamanda tanıdığım iki kişi var ki beni çok etkilediler.

 Aysun Palalı ve Müsavat Dervişoğlu.

 ***

 O gözle okuyun lütfen.

 Yaptığım şey çok basit aslında.

 Hep eleştiriyoruz ya siyasileri…

 Ben “Sezar’ın hakkını da Sezar’a vermeye” çalışıyorum sadece.

 ***

 Şunu ifade etmek isterim ki; Müsavat Dervişoğlu ve arkadaşları Sayın Bahçeli’ye eninde sonunda büyük bir İzmir zaferi getirecektir.

 

Şu anda İzmir’in en başarılı, en çalışkan il başkanlarından biridir çünkü!
 Düşünebiliyor musunuz?
 Aday olmayacağını da tam bir yıl önceden açıklamış fedakâr bir siyasetçi.

 Onun gibi bir arkadaşım olduğu için çok gururluyum doğrusu.

 ***

 Aysun Palalı, Devlet Bahçeli’nin “Yeni bir dünya gerekiyor” sözüne takmış kafayı.

 Ve "Yeni Bir Dünya" için yola çıkmış.

 Diyor ki:

  Bu söz -hedef- bana çok ilginç geldi.

 “Bütün bu durağanlıkta parlayan bir kıvılcım gibi...”

 O yüzden aday olmuş.

 ***

 Ben, bu seçime katılan her partiden idealist ve millet sevgisi olan tüm siyasilere başarılar dilerim.

19/05/2007

19/05/2007

EGE  19//05/2007

EGE  19//05/2007

                  ‘Koltuk değneğine ihtiyacımız yok’

CHP-DSP işbirliğini değerlendiren MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu böyle dedi

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, MHP’nin seçime ittifakla değil, tek başına gireceğini söyledi. Dervişoğlu, ''MHP’nin koltuk değneğine ihtiyacı yok'' dedi.
MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, CHP- DSP işbirliğini değerlendirdi. Dervişoğlu şöyle konuştu:
''Gerçek olan, siyaset mühendisliği müessesesinin Türkiye’deki bazı siyasi şahsiyetlere yeni misyonlar yüklediği. Çoğu siyasi partiler birtakım kaygılara ve yönlendirmelere bağlı olarak seçim ittifakı yapabilir ya da karşılıklı nikahlar kıyarak birleşebilir.
MHP’nin koltuk değneğine ihtiyacı yok. MHP seçimlere tek başına girecek. İttifak ve birleşme projeleri ile MHP’ye zarar verebileceğini düşünenler abesle iştigal ediyor. Siyasetin merkezi MHP’dir''

EGE  19//05/2007

                                                      Doktor Sert, aday adayı oldu

Doktor Cengiz Sert, MHP’den İzmir milletvekili aday adayı oldu. Göğüs kalp ve damar cerrahı olan ve 22 yıldır Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Sert, MHP’den aday adayı olmasının nedenlerini şöyle açıkladı: ''İç ve dış güçlerin dayatmalarına onurlu duruşu ile Türkiye’nin üniter yapısının ve ülke menfaatlerini koruyacağı için, refah seviyesi yüksek Türkiye projesini gerçekleştireceği için MHP’deyim.

19/05/2007

MHP’li Murat Koç Ankara yolunda MHP’li Murat Koç Ankara yolunda

 
 
MHP İl Başkan Yardımcısı Murat Koç partisinden aday adaylığını resmen açıkladı. Başarılı iş adamı Murat Koç, adaylık gerekçelerini anlattığı basın toplantısında İzmir’in her konuda geri planda kaldığının altını çizdi. Bornova Müteahhitler Birliği Başkanlığı, İTO İnşaat Komitesi Başkan Yardımcılığı gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunan Koç, üç yıldır sürdürdüğü İl Başkan Yardımcılığı görevinden milletvekili aday adaylığı için ayrıldığını açıkladı.
 
İzmir ikinci planda
 
Açıklamasında AKP hükümetine yüklenen Murat Koç, yoksulluk, açlık ve sefaletin kol gezdiği Türkiye’de ciddi güvenlik sorunlarının da baş gösterdiğini ve İzmir’in bu dönemde güvenli bir kent olmaktan çıktığını savundu. Kapkaç, gasp, hırsızlığın sektörel bir meslek haline geldiğini anlatan Murat Koç, İzmir’in sporda, sanatta, ikinci plana atıldığını ve ekonomide de küme düşürüldüğünü kaydetti. Kamu yatırımlarından İzmir’in aldığı payın verdiğinin onlarca kat altında olduğunu savunan Murat Koç, yeni yatırımların da bürokrasi yüzünden kente gelmediğini hatta İzmir’deki yatırımların kaçtığını söyledi.
 
Lider ülke Türkiye
 
Türkiye’nin dışarıda ver kurtul, içerde de sat kurtul anlayışıyla yönetildiğini söyleyen Koç, “Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin gösterdiği 2023 Lider Ülke Türkiye hedefiyle İzmirlinin karşısına çıkacağım. Bu mukaddes yolculukta İzmir ile Ankara’da arasında köprü olmaya talibim. Bu yolculukta bana destek olan başta İl Başkanım D.Müsavat Dervişoğlu olmak üzere ailem, dava arkadaşlarım ve tüm teşkilat mensuplarına şükranlarımı sunmayı bir borç bilirim” diye konuştu.
18/05/2007

18/05/2007

18/05/2007

 

17/05/2007

17/05/2007
 

17/05/2007

EGE 16/05/2007

16/05/2007

16/05/2007

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ, ÜNLÜ SPORCULARI ADAY ADAYI LİSTESİNE ALDI
Saffet, İzmir MHP adayı

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ta oynayan milli futbolcunun gözü bu kez Meclis'te

MHP'de dün saat 17.00 itibariyle milletvekili aday adayı başvurları sona erdi. İzmir'den milletvekili olmak için başvuruda bulunanlar arasında Fenerbahça, Galatasaray ve Beşiktaş'ta forma giyen milli futbolcu Saffet Sancaklı, Karayolları eski Genel Müdürü Turgay Çimen, Ulaştırma eski Bakanı Oktay Vural, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Emin Haluk Ayhan gibi isimler yer aldı.

Süre bitiyor
Alpaslan Türkeş'in oğlu Tuğrul Türkeş, Apo'ya idam cezasını veren hakim Turgut Okyay, İzmir İl Emniyet eski Müdürü Hasan Özdemir ve milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu da MHP listelerinde yer alabilmek için çeşitli illerden aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvuruların sadece Ankara'daki parti Genel Merkezi'ne yapıldığı MHP'de aday adaylığı başvuruları dün sona erdi.
AKP ve MHP'nin ardından diğer siyasi partilerde de aday adaylığı başvuruları için tanınan süreler sona eriyor. DYP, ANAVATAN, SP ve GP'den aday adayı olacaklar için son başvuru tarihi 20 Mayıs olarak belirlenirken, CHP aday adaylarının başvurlarını 22 Mayıs'a kadar alacağını açıkladı.
Aday adayları, başvularını yapabilmek için nüfus sureti, noter tasdikli diploma, adli sicil kaydı, fotoğraf gibi evrakları tamamladıktan sonra 500 YTL ile 3 bin YTL arasında değişen adaylık ücretini partinin banka hesabına yatırmaları gerekiyor. Bankadan aldıkları para makbuzu ve evraklarıyla birlikte başvuruda bulunan aday adayları, bu başvuruların ardından kesin aday listesinde yer alabilmek için çalışacak.

Kesin listeler 4 Haziran'da
Aday adaylarının tüm illerden yaptıkları başvuruları kabul eden siyasi partiler, 4 Haziran Pazartesi günü hangi illerden kimleri aday gösterdiklerine dair kesin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecek. Yüksek Seçim Kurulu'na listelerin verilmesinin ardından sırasını beğenmeyerek istifa eden ya da başka nedenlerle boşalan sıraların yerine yenileri eklenecek ve 8 Haziran'da milletvekili listeleri kesinleşecek.

Eskiler ve yeniler
Saffet Sancaklı, Oktay Vural, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Emin Haluk Ayhan, Prof. Ömer Arasıl, Turgay Çimen, Necdet İlhan, Dr. Alpay Gökmen, Dr. Ahmet Er, Kemal Kamburoğlu, Tarcan Ülük, Mehmet Topbaş, Özkan Erdemli, Turan Narin, Hasan Zerek, Dr. Cengiz Sert, Dr. Emine Ateş, Sündüz Uzun, Dr. Bilgi Küçükeren, Erol Eroğlu, Ahmet İncesu, Sami Özdemir, Dr. Doğan Turan, Filiz Büyükyavaş, Hasan Ali Türkaslan, Atıf Yurdakul, İlhan Köymen, Yücel Suluova, Ebuzer Özgür Çakmak, Gani Engin Ulusoy, Yılmaz Gürbüz, Ömer Aslan, Hidayet Akçura, Hakkı Şafakses, Murat Koç, Veysel Şahin, Nurettin Tanrıverdi, Selahattin Haseki.

15/05/2007

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu: İzmir'de Atatürk ve cumhuriyete sahip çıkılmıştır. Evdeki hesap Gündoğdu'ya uymamıştır. Özellikle DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve duyarlılıklarını ortaya koyarak mitingin siyasallaşmasını engelleyen Zülfü Livaneli'ye şükranlarımı sunuyorum.

15/05/2007

15/05/2007

14/05/2007

12/05/2007

11/05/2007

 

11/05/2007

EGE 11/05/2007

MHP’li başkan meydan okudu

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, DYP- ANAVATAN ittifakı sonrası MHP’yi baraj altında gösteren anketlerin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Dervişoğlu, "Hepsi birleşsin karşımıza geçsin. MHP tek başına iktidara geliyor. Kaygısı Türkiye, endişesi rejim olanlar sandıkta buluşacak" dedi. Dervişoğlu, seçim takvimi nedeniyle plaj ve yaylalarda propoganda yapmaya hazırlanan siyasi partilerin aksine o bölgelere gitmeyeceklerini belirterek, "Plajda şezloguna uzanan kişi, zaten hangi partiye oy vereceğine karar vermiştir. Ayrıca MHP’nin kendini anlatmasına gerek de yok" dedi.

11/05/2007

Önce bankaya sonra partiye

Aday adaylarından, CHP 3 bin YTL, AKP, DYP ve ANAVATAN 2 bin YTL, SP bin YTL, MHP 500 YTL alıyor

Kadına indirim
Adaylık ücretinin 2 bin YTL olarak belirlendiği DYP ve ANAVATAN'da ise, kadın adaylar adaylık ücretinin dörtte birini yani sadece 500 YTL'sini yatıracak. Demokrat Parti adı altında birleşerek seçimlere girecek olan DYP ve ANAVATAN'da aday adayı sayısının bolluğu dikkatleri çekiyor.
Hem kadın aday hem birleşmenin yarattığı olumlu hava nedeniyle adaylık müracaatlarının büyük ölçüde artmasının beklendiği Demokrat Parti'de de yaklaşık 100 aday adayının olacağı tahmin ediliyor.
Aday adaylarından 500 YTL alacağını açıklayan MHP'de kadın adayların para ödemesi gerekmiyor.

MHP'de 64 başvuru
Aday adaylığı müracaatlarını en erken kesen parti MHP oldu. 15 Mayıs'a kadar aday adaylarından partiye müracaatlarını yapmalarını isteyen MHP'de, İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu bu zamana kadar İzmir'den aday adayı olmak için 64 kişinin MHP genel merkezine başvurduğunu açıkladı.
Saadet Partisi İzmir İl Başkanlığı'na şu ana kadar 41 kişi aday adaylığı müracaatında bulundu. Başvuruların hem Ankara hem de il başkanlıklarına yapıldığı diğer partilerde ise, iki ayrı yere de başvuru yapılabildiği için henüz net sayılar ortaya çıkmadı. Adaylık başvuru süresinin biraz daha uzun tutulduğu siyasi partilerde adaylık müracaatları da yavaş yavaş hızlanmaya başladı.

11/05/2007

Dervişoğlu, “13 Mayıs CHP, DSP kongresi değil.

MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İzmir’de hafta sonu düzenlenecek olan mitingin “Cumhuriyete sahip çık” anlayışından çıkıp, CHP ile DSP’yi birleştirme mitingine dönüştürüldüğünü, eğer bu anlayış devam ederse 13 Mayısı mitinge katılmayacaklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, 13 Mayıs Pazar günü İzmir’de yapılacak Cumhuriyet mitinginin Demokratik Sol Parti (DSP) ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) mitingine dönüştürüldüğünün söyledi. İl binasında düzenlediği basın toplantısında Dervişoğlu, Gündoğdu meydanında toplanacak olan CHP ve DSP kongresi değildir. Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına davet çıkarıp, bayrağınızı alp gelin diyeceksiniz, ondan sonra da Türkiye’de sahnelenmek istenen siyasi senaryolara İzmir’i figüran yapmaya kalkışacaksınız. Biz bunu kabul etmeyiz, kabullenemeyiz” dedi.

Siyasi gerginlik yaratılmamalı
 
13 Mayıs mitingine katılacaklarını söyleyen CHP lideri Deniz Baykal ve DSP lideri Zeki Sezer’e de seslenen Dervişoğlu, iki genel başkanında kendilerine sosyal bir gerginlik ve kutuplaşma zemini oluşturmaktan uzak bir tavır sergilemelerini istedi. Dervişoğlu, “Başkalarının bozduğunu düzeltmek bazen liderlerin işidir. Sayın Baykal ve Sayın Sezer’i şimdi böyle bir sorumluluk beklemektedir. İzmir’in hedeflerini parti flamalarına kurban ettirmemek herkesin görevidir. Atatürk’ün kendisine yüklediği tarihi misyonu farkında olarak “yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi ve yaşasın millet” diyebilmek için hazır bekliyoruz” şeklinde konuştu. Dervişoğlu toplantıda mitinge katılıp katılmamak üzerinde kesin bir şey demezken, sözleri ile 13 Mayıs’ta Sezer ve Baykal’ın İzmir’e gelmemesi halinde mitinge katılacağı şeklinde yorumlandı.
10/05/2007

09/05/2007

09/05/2007

09/05/2007

09/05/2007

 

EGE  08//05/2007

08/05/2007

05/05/2007

04/05/2007

04/05/2007

MHP’de miting gibi açılış

Üç Mayıs Türkçülük Bayramı’nda hizmete giren yeni il merkezi, miting havasında açıldı.

Üç Mayıs Türkçülük Bayramı’nda yeri binasına taşınan MHP, açılışı mitinge dönüştürdü. Açılışı Sanayi Eski Bakanı Kenan Tanrıkulu ve İl Başkanı Dervişoğlu yaptı.
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığının yeni il binasının açılışı adeta mitinge dönüştü. Tüm ilçe teşkilatlarının hazır bulunduğu açılışta, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Kenan Tanrıkulu da katıldı. Yeni il binasının “MHP’ye gönül veren, vermeyen her Türk evladına açıktır” diyen İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, açılışın 3 Mayıs günü yapmalarının ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Başkalarının yaşadığı tartışmaları masalara yatırıldığı bugün MHP olarak sosyal tartışmalardan uzak bir anlayış içinde, her kesimden vatandaşı kucaklıyoruz. Dünya tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanlığı seçimi Mahkemeye taşınmıştır. Bu durumdan utanç duyacaklar, Türk halkı değil, baştaki AKP zihniyetidir” dedi. 
Kapımız herkese açık
Çankaya Fevzi Paşa Bulvarı üzerinde ki Simsaroğlu iş hanının 5. ve 6. katlarındaki yeni İl Merkezi’nin açılışında konuşan Eski Bakan Tanrıkulu ise, “3 Mayıs bizim için üç önemli olaya sahne olduğu için çok mutluyuz. Birinci sevindirici olay yeni il binamızın açılışı, ikincisi hepimiz için bir bayram olan Türkçülük günü ve üçüncüsü ise Milletimizi kara bulutlara sevk eden AKP’den kurutuluş olan seçim gününe az bir süre kalmasıdır” dedi. Bu arada açılışta kurban edilmek için getirilen koç’un kesmek isteyenleri il başkanı Dervişoğlu engellendi. Dervişoğlu, “Milleti kurbanlık duruma getirenlere mücadele ederken, şimdi kalkıp kurban kesmek olmaz” dedi.
04/05/2007

MHP'liler yeni binasına efeler eşliğinde taşındı

MHP İzmir İl Teşkilatı'nın yeni hizmet binası dün Efe oyunları ve Osmanlı macunu dağıtılarak açıldı. Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Kenan Tanrıkulu, MHP İzmir İl Başkanı Müsavvat Dervişoğlu ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu açılışta sık sık "60. hükümet milliyetçi hareket", "Devletin başına Devlet geçecek" sloganları atıldı.
3 Mayıs Türkçülük Günü'nde yeni hizmet binasına geçmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Dervişoğlu, kapılarının yurtsever herkese açık olduğunu belirtti. Fevzipaşa Bulvarı Simsaroğlu İşhanı'nın 4 ve 5. katlarında hizmet verecek olan il binası hakkında bilgi veren Dervişoğlu şöyle dedi:
"İl başkanlığının içinde AR-GE, toplantı salonları, il başkan yardımcıları ve birim başkanlarının odalarıyla basın bürosu da oluşturduk. Arkadaşlarımızın misafirlerini ağırlamaları için Türkiye sevdalıları isminde bir oda da ayarladık" dedi. 520 metrekalik il binasının iç dizaynının ise yaklaşık 70 bin YTL'ye mal olduğu belirtildi.

HABER-EGE     03/05/2007

EGE 01/05/2007

01/05/2007

01/05/2007

01/05/2007

 
 
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanlığı © 2009 Tüm Hakları Saklıdır.

Fevzi Paşa Bulvarı Simsaroğlu 2 İşhanı Kat 5-6 Çankaya/İZMİR
Telefon :+90-232-441 0 MHP          Fax: +90-232-445 68 69